- Marca
- Mercedes-Benz
- Model
- CLA 350
- Generație
- C174
- Caroserie
- Sedan
- Kilometraj
- 6.000 km
- Culoare exterioară
- Roșu
- An fabricație
- 2025
- Combustibil
- Electric
- Cutie de viteze
- Automată
- Tip culoare
- Metalizată
- Număr locuri
- 5
- Putere motor
- 354 CP
- Transmisie
- Integrală (4x4)
- Stare vehicul
- Rulat
- Țară de origine
- Romania
- Garanție dealer
- 24 luni
- Carte service
- Da
- Înmatriculat în România
- Da
Descriere
Mercedes-Benz Certified este programul oficial de autovehicule rulate certificate Mercedes-Benz. Fiecare autoturism inclus în program este verificat și evaluat conform standardelor Mercedes-Benz, pentru a oferi clienților mai multă siguranță și transparență la achiziția unei mașini rulate.
Printre beneficiile programului Mercedes-Benz Certified se numără:
• Verificare tehnică și vizuală conform standardelor Mercedes-Benz
• Istoric verificat al autovehiculului
• Kilometraj verificat
• Garanție Mercedes-Benz pentru autovehiculele eligibile
• Asistență rutieră
• Posibilitatea finanțării prin Mercedes-Benz Financial Services
• Posibilitatea unui schimb în anumite condiții, conform termenilor programului
Mercedes-Benz CLA 350 4MATIC | 2025 | 354 CP | 100% Electric | Automată | 6.000 km | Tracțiune integrală
Mercedes-Benz CLA 350 4MATIC reprezintă o combinație între designul sportiv, tehnologia electrică de ultimă generație și eficiența specifică noii generații CLA. Exemplarul din 2025 are doar 6.000 km, dezvoltă 354 CP și beneficiază de tracțiune integrală 4MATIC, pentru o experiență de condus dinamică și un plus de control.
Bateria și sistemul de propulsie electrică oferă o autonomie de până la 770 km, conform datelor WLTP. Arhitectura de încărcare de 800 V permite încărcarea rapidă la stații compatibile, iar încărcarea AC se realizează la o putere de până la 11 kW. Pompa de căldură contribuie la gestionarea eficientă a energiei și la confortul termic al habitaclului.
Vopseaua MANUFAKTUR Roșu Patagonia completează aspectul distinctiv al modelului. Echiparea include plafon panoramic, grilă iconică Mercedes-Benz animată, faruri LED High Performance, sistem multimedia MBUX cu navigație, cameră 360°, cruise control adaptiv și sisteme moderne de asistență la condus. La interior, scaunele față încălzite, volanul încălzit și cele două ecrane pentru instrumentarul de bord și sistemul multimedia contribuie la confortul de zi cu zi.
Dotări principale:
• Sistem de propulsie 100% electric
• Putere: 354 CP
• Tracțiune integrală 4MATIC
• Autonomie electrică de până la 770 km
• Arhitectură electrică de 800 V
• Încărcare AC la 11 kW
• Încărcare rapidă DC
• Pompă de căldură
• Vopsea MANUFAKTUR Roșu Patagonia
• Linie Progressive
• Jante din aliaj de 17 inch
• Plafon panoramic
• Grilă iconică Mercedes-Benz animată
• Faruri LED High Performance
• Sistem adaptiv pentru faza lungă
• Cameră 360°
• PARKTRONIC și asistent pentru parcarea automată
• Cruise control adaptiv
• Monitorizare activă a unghiului mort
• Asistent pentru menținerea benzii
• Frânare autonomă de urgență
• Asistent pentru trafic transversal față și spate
• Recunoașterea semnelor de circulație
• Sistem multimedia MBUX
• Navigație MBUX
• Instrumentar de bord digital de 10,25 inch
• Ecran central de 12,3 inch
• Integrare Apple CarPlay și Android Auto
• Modul de comunicare 5G
• Cameră video cu funcție selfie
• Recunoaștere facială
• Scaune față încălzite
• Volan sport multifuncțional îmbrăcat în piele
• Volan încălzit
• Ștergătoare încălzite
• Suport lombar cu reglaj în 4 direcții
• Pachet de oglinzi
• MBUX Dashcam
• MB.CHARGE Public
• Sistem de monitorizare a presiunii în anvelope
• Port de încărcare Combo 2 / Type 2
• Cablu de încărcare pentru wallbox și stații publice, de până la 22 kW
Date tehnice:
Marcă și model: Mercedes-Benz CLA 350 4MATIC
An fabricație: 2025
Rulaj: 6.000 km
Putere: 354 CP
Motorizare: Electrică
Combustibil: 100% electric
Tracțiune: Integrală 4MATIC
Transmisie: Automată
Capacitate cilindrică: Nu se aplică – motor electric
Autonomie electrică WLTP: până la 770 km
Încărcare AC: până la 11 kW
Încărcare DC: arhitectură de 800 V
Viteză maximă: 210 km/h
Consum mixt WLTP: valoarea de 12,5 l/100 km din fișa sursă necesită verificare, fiind incompatibilă cu un autovehicul 100% electric
Culoare: MANUFAKTUR Roșu Patagonia
Preț:
Preț de listă: 53.504 € + TVA
Preț ofertă: 41.203 € + TVA
Autovehicul disponibil la Casa Auto Iași, prin programul Mercedes-Benz Certified. Pentru informații suplimentare, ofertă de finanțare sau programarea unei vizionări, vă așteptăm la Casa Auto Iași.
Anunț preluat automat de pe autovit.ro
Locație
Iaşi, Iași · contact: Casa Auto Rulate Iași
Deschide zona pe hartă (OpenStreetMap)
Punctul pe hartă este orientativ. Confirmă detaliile cu vânzătorul înainte de deplasare.